Fotogalerie

Komuniké, o. p. s. Křest ohněm 13. 9. 2010 

Konečně nastal den D, kdy nová nezisková organizace Komuniké, o. p. s. získala „křestní list“. S napětím všichni z organizace očekávali, kolik účastníků oficiálně Komuniké přivítá. S hrdostí to můžeme oznámit. Na první akci, která se konala v Litomyšli v a před Lidovým domem se sešlo celkem 38 osob. Nejmladší účastník byl 8 letý Simon (povzbuzoval mamku) a nejzkušenější oslavil letos 64let. Podpořit nás přišli z blízka i z daleka (Pelhřimov, Náměšť na Hané, Pardubice, Ostrava). Úvodní představení bylo krátké a hned po něm začal první veřejný vzdělávací kurz pod taktovkou pana Ing. Janečka z Pomezí. Někteří účastníci s hrůzou hned na začátku zjistili, že se opravdu připravujeme na přechod po žhavých uhlíkách, tzv. Firewalking a hrdě opustili školení a volný čas si užili dle vlastního uvážení.
Účastníci se v průběhu teoretické přípravy naučili relaxovat a s velkým napětím očekávali další průběh odpoledne. Kolem 18. hodiny rukou společnou vyložili vozík s dřevem, připravili hranici pro oheň a kolem dokola rozmístili bubny, které neodmyslitelně k přechodu patří. Všichni jsme zdárně prošli cvičnou aktivitou – přechod přes červený koberec (mnohým z nás se to již víckrát nepoštěstí), a naposledy se vrátili do prostor restaurace v Lidovém domě. Zopakovali jsme si teoretické základy, které jsou pro přechod nezbytné, občerstvili se a vyrazili do noci s obrovským odhodláním překonat sami sebe.
Za hřmotného dunění všech bubnů jsme poskakovali, křičeli, výskali a dodávali si navzájem odvahy. Kolemjdoucí se zastavovali, štamgasti z restaurace vystrkovali hlavy a se zájmem sledovali, co se bude dít.
V minutě M jsme se všichni ukázněně shlukli kolem ohně a čekali na instrukce našeho šamana. Přešel první. Bylo to úžasné. Na uhlíkové cestě šlehaly plameny a šaman s lehkostí přešel na druhou stranu. A teď už byla řada na nás. Jako první se odhodlali ti ostřílení. Většina z nás ani neví, jak se ocitli na druhé straně. Prošli všichni. Úžasné pak bylo vidět fotky, jak kolem našich bosých nohou šlehají plameny a my jdeme dál. Někteří odvážlivci přešli dvakrát a nebo i třikrát. Pro všechny to znamenalo zásadní posun vlastních hranic. I ti nevěřící Tomáši mají narušenou zeď vlastní racionality.
Děkujeme všichni společnosti Komuniké, která pořádala tuto akci, děkujeme panu Janečkovi, který se zřekl honoráře ve prospěch Komuniké, děkujeme majiteli restaurace, že nám poskytl bezplatně azyl, děkujeme všem účastníkům, kteří přispěli finančně na rozvoj sociálních služeb (vybralo se 2.212,- Kč a budou využity na tvorbu dvou vzdělávacích programů pro pomáhající profese).
Pokud hledáte někoho, kdo zkouší vedle klasických metod vzdělávání a rozvoje osobnosti i další, alternativní způsoby, kontaktujte nás. 

Tak takhle se připravuje na přechod šamanNázorná ukázka nádechu
Naše předsedkyně
Tomu ani nelze věřit

 

 

  

Pvní akce

 

Napsat komentář